• Szkolne obchody DNIA KOBIET

• 8 marca - Dzień Kobiet.

Wyjątkowe święto w naszej szkole. Dzisiaj mogliśmy przenieść się do czasów prehistorycznych i poznać historię poszukiwania kobiety..

Występ uświetnił pokaz taneczny uczennic i uczniów z klasy VIII oraz piosenka "Być kobietą..." w wykonaniu Leny i Mai.

Kobietom w tym dniu życzymy ogrom zdrowia, radości i... cierpliwości

• Ach ta PIPPI

• W lutym nasi Uczniowie z klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w spektaklu "Ach, ta Pippi" w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

• Zawody powiatowe w piłce siatkowej oraz w piłce ręcznej.

• W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach sportowych na szczeblu powiatu tarnobrzeskiego, w piłce siatkowej i ręcznej. Najlepiej w rywalizacji siatkarek zaprezentowały się dziewczęta z kl. VIII, które zajęły wysokie drugie miejsce, ustępując, po zaciętym ,,boju", jedynie gospodyniom z SP 3. Drużynę tworzyły Emilia Artwik, Lena Kozioł, Martyna Rękas, Maja Skura, Basia Świdnicka, Martyna i Ola Wartoń. Dzielnie walczyli również chłopcy kl. VIII, którzy zajęli V miejsce, minimalnie ustępując pola rywalom. Tę samą lokatę zajęli w rywalizacji piłkarzy ręcznych. Skład drużyny: Dariusz Bajak, Mikołaj Bojczenko, Kamil Kruk, Jakub Osowski, Michał Pałacha, Filip Płachecki, Michał Ruszowski, Tomasz Skrzypek, Dawid Sonka, Robert Szczyrba.

• Nowa pracownia informatyczna

• Nasi uczniowie od tego roku mogą uczyć się w nowej pracowni komputerowej.

Sponsorami pracowni są: Kopalnie i Zakłady Przetwórcze Siarki Siarkopol oraz Tarnobrzeskie Wodociągi - dziękujemy!

• Fotorelacja z Dnia otwartego szkoły

• Dzień otwarty szkoły już za nami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

#laboratoriaprzyszłości

• Dzień Otwarty w Ósemce!

• Zapraszamy wszystkich Uczniów i ich Rodziców zainteresowanych dołączeniem do naszej szkolnej społeczności - czwartek 23.02.23 r. od godziny 16:30

W planie między innymi: zajęcia sportowe, zajęcia kreatywne, pokazy robotów, pokazy taneczne oraz prezentacja Szkolnego Koła Wolontariatu.

Do zobaczenia!

• CHARYTATYWNY BAL KARNAWAŁOWY

•

W dniu 16 lutego odbył się w naszej szkole CHARYTATYWNY BAL KARNAWAŁOWY dla Bartosza Jędrasika chorego na SMA2.

Udało zebrać się 950,42 zł.

Dziękujemy grupie WODZIREJE Z PASJĄ oraz Paniom reprezentującym Koło Gospodyń Wiejskich "SZEWCANKI" za włączenie się do naszej inicjatywy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Pączkowy czwartek

• Tłusty Czwartek w naszej szkole, czyli pyszne pączki dla każdego - w dodatku przygotowane przez Panią Dyrektor, panią Anię - mamę naszej uczennicy Ninki, panią Małgosię i panią Agnieszkę. Nie ma to jak świętowanie Tłustego Czwartku z takimi pysznościami

• Walentynki 2023

• Walentynki, Walentynki... "Kochaj i bądź kochanym..." nie tylko w Walentynki - tego życzą Uczniowie oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 8

• Bezpieczne ferie

• Spotkanie uczniów klas I-III z funkcjonariuszami policji, związane z zapoznaniem uczniów z zasadami bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

• Projekt Edukacyjny "Mistrzowie Energii"

• MISTRZOWIE ENERGII na co dzień... to projekt edukacyjny, który został zrealizowany w naszej szkole w ramach konkursu na najciekawszą szkolną inicjatywę pod hasłem „Mistrzowie Energii”

dla Szkół Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

Uczniowie każdej z klas uczestniczyli w zajęciach dotyczących energii, sposobów jej pozyskiwania, a przede wszystkim cyfrowych nawyków, które pomagają w codziennym jej oszczędzaniu.

Z każdej grupy ćwiczeniowej powstały plakaty i kolorowe mapy myśli związane z omawianą tematyką.

Prace uczniów zostały ułożone w kształt SŁOŃCA - symbolu, który najczęściej pojawiał się w trakcie prowadzonych zajęć.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. Trzymamy mocno kciuki za uczniów naszej szkoły.

#MistrzowieEnergii #MistrzowieEnergiiChallenge #MistrzowieEnergiiOSE #OSE