• PRZY ŚWIĄTECZNYM STOLE

• Odświętnie ubrani, w świątecznej atmosferze spotkaliśmy się wszyscy razem, aby rozpocząć wspólne świętowanie wspólną modlitwą.

Pokrzepieni Słowem Bożym połamaliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy.

Był to krzepiący i wzruszający moment dla całej naszej społeczności.

Kolejnym punktem było wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów za udział w konkursie na najpiękniejszy stroik/ozdobę świąteczną.

Przekazane zostały też podziękowania dla wolontariuszy za udział w zbiórce żywności w ramach akcji Caritas "TAK POMAGAM".

W cudownych nastrojach udaliśmy się na Wigilie klasowe.

W załączeniu fotorelacja z dzisiejszych wydarzeń.

• "Panie, jesteś mym Oczekiwaniem..."

• W niedzielny wieczór w naszej szkole odbył się wieczorek muzyczno-poetycki, podczas którego wystąpili nasi Uczniowie wraz z Rodzinami oraz Nauczyciele. Atmosfera panująca podczas tego mroźnego wieczoru była ciepła i pełna przyjaźni. Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie i zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji p. Adama.

• Ceramiczne MIKOŁAJKI

• 6 grudnia niezwykły prezent mikołajkowy otrzymali uczniowie klasy II, III, V. Było nim uczestnictwo w ciekawych warsztatach ceramicznych. Pod nadzorem profesjonalistki wykonali oni piękne aniołki bożonarodzeniowe. Jednak na ostateczny efekt swojej pracy będą musieli poczekać kilka dni, ponieważ stworzone dzieła, zostaną poddane wypalaniu w specjalnych piecach w pracowni ceramicznej. Dla wszystkich dzieci, był to dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

• Laboratoria Przyszłości

• W ramach projektu Laboratoria Przyszłości w 2021 r. nasza szkoła otrzymała 60 000 zł na zakup pomocy dydaktycznych, które będą wykorzystywane do realizacji celu, jakim jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych, a w ramach programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Baza dydaktyczna naszej szkoły wzbogaciła się m.in. o drukarkę 3D z akcesoriami, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stację lutowniczą z gorącym powietrzem, sprzęt do nagrywania, rejestrowania oraz obróbki obrazu i dźwięku, krosna tkackie wraz z akcesoriami, laminarkę, zestaw do robotyki, teleskopy, lupy, stację pogodową,  roboty edukacyjne, pirometr oraz oscyloskop, sprzęt ślusarski: strugi, pilniki, tarniki, wkrętaki, skrzynki narzędziowe, wypalarka do drewna.

Celem inicjatywy Laboratoriów Przyszłości jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, przyroda, biologia, chemia, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie Laboratoria Przyszłości

• Andrzejkowy dzień wróżb i zabaw w klasach I-III

• Wreszcie nadszedł długo oczekiwany przez uczniów kl. I – III naszej szkoły 30 listopada - andrzejkowy dzień wróżb i zabaw.
            W czasie zajęć szkolnych zapanowała magiczna atmosfera przepełniona radością i wróżbami, w których uczniowie mogli poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.
            Dzieci chętnie uczestniczyły we wróżbach, przygotowanych przez wychowawców (lanie wosku, wróżenie ze skórek jabłka, wędrówka butów, przekłuwanie papierowych serc z imionami, losowanie nazw zawodów).
            Każdy uczeń chciał dowiedzieć się co go czeka w przyszłym roku, jaki będzie wykonywał zawód lub jakie imię będzie miał ukochany lub ukochana, który chłopiec pierwszy ożeni się, która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż.
            Dawno temu andrzejkowe wróżby traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka i uważa się je za wesołą zabawę. Tak właśnie wyglądały nasze andrzejki.

Wróżby były również okazją do realizacji celów edukacyjnych: poznanie polskich tradycji i obrzędów ludowych związanych z wigilią św. Andrzeja oraz integracja uczniów kl. I – III.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże! Pewne jest to, że przyniosły uczniom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej zabawy.

• LEKTURA W PUDEŁKU - "OPOWIEŚCI Z NARNII"

• 21.11.22r. uczniowie klasy V przygotowali projekt "Lektura w pudełku". Po przeczytaniu "Opowieści z Narnii" C. S. Lewisa stworzyli z pudełka szafę, do której włożyli przygotowane przez siebie przedmioty kojarzące się z lekturą. Omawiając każdy z nich, mogli pochwalić się znajomością utworu.