• PACZUSZKA DLA MALUSZKA

• Włączamy się w cudowną akcję, w ktorej wspomagamy najmłodszych i ich mamy. Zbieramy artykuły do pielęgnacji dzieci i mam, ktore trafią do domów malego dziecka, schronisk i hospicjów dziecięcych.
            Do 20 grudnia PACZUSZKĘ można dostarczyć do kaplicy Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum w Sandomierzu, albo do naszej szkoły. Delegacja uczniów dostarczy zebrane środki do Sandomierskiego Katolika.

Szczegóły akcji w linku:

• Wycieczka do Krakowa klas 7 i 8

• Dnia 21 października uczniowie klas 7 i 8 wraz z opiekunami udali się do Krakowa. W programie znalazły się m.in. ZOO, Collegium Maius, spacer po dziedzińcu Wawelu, Stare Miasto oraz Teatr im. J. Słowackiego, w którym oglądali spektakl pt. "Imię Róży".

• Dzień Edukacji Narodowej

• W dniu 13 października w ramach szkolnych obchodów Dnie Edukacji Narodowej część artystyczną zaprezentowali uczniowie klas 7 i 8. Nie zabrakło słów wdzięczności, życzeń, wspólnego śpiewu, a także popisów tanecznych. Uczniowie klasy 7 odegrali scenki z "Dziadów" A. Mickiewicza. W imieniu Dyrektora szkoły zostały wręczone listy ghratulacyjne dla wyróżnionych pracowników.

• W Góry Pieprzowe na rowerach

• 24 września uczniowie kl.V wybrali się na przejażdżkę rowerową do Sandomierza, w Góry Pieprzowe. Korzystając z pięknej pogody, uczniowie postanowili miło i aktywnie spędzić czas, przebywając na świeżym powietrzu i podziwiając uroki Złotej Polskiej Jesieni. Po przybyciu do celu zorganizowaliśmy mały piknik z posiłkiem. Następnie dzieci udały się w drogę powrotną odwiedzając sandomierską starówkę, a tam delektowały smakowite lody i robiły pamiątkowe zakupy. Do domów wróciliśmy lekko zmęczeni ale zadowoleni i zrelaksowani.