Uczniowie klasy III
Aleksandra Jabłońska i Filip Osowski
otrzymali wyróżnienia w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Julian Tuwim- czarodziej słowa".
Uczniowie klasy III
Aleksandra Jabłońska i Filip Osowski
otrzymali wyróżnienia w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Julian Tuwim- czarodziej słowa".
W grudniu nasza szkoła otrzymała certyfikat udziału w XII edycji akcji "Podziel się sercem, podziel sie złotówką" za udzaił w akcjach charytatywnych i pomoc dzieciom potrzebującym z Domu Dziecka w Tarnobrzegu.
4 grudnia 2013r. w Rzeszowie odbyła się konferencja podsumowująca działania szkół w zakresie realizacji wojewódzkich programów profilaktycznych, w tym „Szkoły Promującej Zdrowie”. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Certyfikaty wręczali p. Małgorzata Chomycz – Śmigielska – Wojewoda Podkarpacki oraz p. Jacek Wojtas - Podkarpacki Kurator Oświaty. Naszą szkołę reprezentowały dyrektor szkoły p. Małgorzata Mierzwa i szkolny koordynator ds. promocji p. Justyna Sitek.
Przez ostatnie 4 lata cała społeczność szkolna pracowała na ten zaszczytny tytuł. Realizowaliśmy Standardy szkoły promującej zdrowie. Organizowaliśmy różne projekty, akcje, imprezy promujące zdrowy tryb życia. Naszym celem priorytetowym było kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych.
Dzięki tym działaniom
· Udało się zachęcić uczniów do picia mleka i spożywania owoców i warzyw w szkole
· Każdy uczeń posiada w szkole drugie śniadanie
· Uczniowie znają piramidę zdrowego żywienia i stosują jej zasady na co dzień
Szkoła promująca zdrowie
- Prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności.
- Tworzy klimat społeczny sprzyjający osiąganiu satysfakcji z nauki i pracy w szkole, osiąganiu sukcesów oraz wzmacnianiu poczucia własnej wartości u uczniów i pracowników,
- Tworzy środowisko fizyczne sprzyjające zdrowiu, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu uczniów i pracowników.
Przez następnych kilka lat będziemy intensywnie pracować, realizować zadania z zakresu promocji zdrowia, aby następnie ubiegać się o przyjęcie do Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Dzisiaj odwiedził nas św. Mikołaj. Bez sań i reniferów, ale pięknie ubrany i z workiem pełnym niespodzianek. Wszyscy z niecierpliwością czekali na prezenty a Mikołajowi obiecywali że już będą grzeczni. Nastąpił gwar i rozpakowywanie podarunków. W tym roku św. Mikołaj miał szczególnie „miękkie serce”. Nikomu nie dał rózgi! Nikogo nie skarcił! Radości nie było końca.
Elżbieta Biernat
Andrzejki to świetna okazja do zabawy. Wychowawczynie klas młodszych zadbały o to aby dzień dla dzieci był pełen atrakcji. Były tradycyjne wróżby. Wszyscy wspaniale się bawili traktując wróżby z przymrużeniem oka.
Elżbieta Biernat
Wolontariusze z naszej szkoły po raz kolejny uczesniczyli w ogólnopolskiej zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności. W zbiórce uczestniczyli uczniowie klasy V - Patryk Komada, Jakub Komada i Michał Kozieja oraz uczennice klasy VI - Agatka Sadrakuła, Kasia Słoma i Kasia Wódz. Podczas zbiórki uczniami opiekowały się panie: Iwona Sądel, Elżbieta Biernat i Justyna Sitek. Wolontariuszom dziękujemy za zaangażowanie a wszystkim darczyńcom za dar serca.
Elżbieta Biernat
27 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas IV-VI. Dyskotekę andrzejkową prowadziły uczennice klasy VI: Aleksandra Figacz, Diana Banasiak i Natalia Szkutnik. Uczniowie bawili się przy utworach swoich ulubionych wykonawców. Zabawa taneczna połączona była z licznymi konkursami i wróżbami. Wszyscy chętnie wróżyli sobie aby poznać swoją przyszłość. Przepowiednie dotyczyły uczuć, przyszłych zawodów, sytuacji materialnej czy postępów w nauce. Wszyscy świetnie się bawili.
Elżbieta Biernat
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnobrzegu
informuje Rodziców o WYWIADÓWCE,
która odbędzie się w środę - 27 listopada 2013r. o godzinie 16:30
Poczet sztandarowy w składzie: Małgorzata Szewc, Klaudia Laur i Wiktor Tobolewicz reprezentował naszą szkołę w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele OO. Dominikanów. Dalsze obchody odbyły się na Placu Bartosza Głowackiego.
Święto Niepodległości to czas wspomnień i zadumy nad historią naszej Ojczyzny. W piątek 8 listopada mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole niezwykłą osobę - pana Józefa Turbiarza - pasjonata historii, miłośnika ułanów. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję przeżyć wspaniałą żywą lekcję historii. Nasz gość prezentował mundur ułański, autentyczne siodło z czasów II wojny świtowej, elementy końskiej uprzęży, proporzec i szablę ułańską.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowiadań naszego gościa. Oglądali prezentowane przedmioty, dotykali eksponatów, przymierzali hełm. Podczas spotkania padło wiele pytań, między innymi skąd wzięło się zamiłowanie naszego gościa do historii. Dowiedzieliśmy się, że jego dziadek należał do 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich. Była to elitarna jednostka, w której służba była ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Pan Józef Turbiarz zaangażował się w tworzenie sandomierskiej izby pamięci poświęconej tym bohaterskim kawalerzystom.
Dziękujemy naszemu gościowi za niezwykle interesującą lekcję historii.
Elżbieta Biernat
8 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia – niecodzienna lekcja historii przygotowana przez uczniów klasy VI pod opieką p. Elżbiety Biernat. Rolę nauczyciela świetnie odegrał Kacper Duran. Uczniami wspaniale przygotowanymi do lekcji byli: Małgorzata Szewc, Justyna Cieślak, Joanna Majdańska, Katarzyna Słoma, Agata Sadrakuła, Bartłomiej Komada, Kacper Węgiel i Karol Kurda. W programie nie zabrakło pieśni z okresu walk o niepodległość które wykonały uczennice klasy VI – Natalia Szkutnik, Diana Banasiak, Klaudia Laur i Aleksandra Figacz. Uczennice odśpiewały Marsz Pierwszej Brygady który obecnie jest Pieśnią Reprezentacyjną Wojska Polskiego oraz „Pieśń o Wodzu miłym” poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.
Na zakończenie akademii Kacper Duran w roli nauczyciela podkreślił jak ważnym świętem dla każdego Polaka jest Święto Niepodległości. Poinformował że 11 listopada jest dniem wolnym od zajęć i zachęcił wszystkich do świętowania. W tym dniu w kościołach odbywają się Msze św za Ojczyznę. Możemy uczestniczyć w obchodach miejskich lub oglądać w telewizji bezpośrednią transmisję z obchodów Święta Niepodległości w Warszawie.
W środę 6 listopada uczniowie klasy IV i VI pod opieką pani Anny Ordyk i pani Elżbiety Biernat uczestniczyli w pokazach i wystawach zorganizowanych w ramach Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Techniki. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Nauka nie musi być nudna”. Na uczniów czekało wiele atrakcji. Między innymi Interaktywna Wystawa "Eksperymentuj!" oraz pokazy przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik. Można było odbyć wirtualne loty samolotem lub obejrzeć eksperymenty chemiczne. Chłopców szczególnie zainteresowała interaktywna wystawa przygotowana przez „Świat Robotyki” oraz urządzenia wykorzystujące fale mózgowe EEG do treningu koncentracji. Dziewczęta większość czasu spędziły przy stoisku wystawienniczym gdzie odbywały się pokazy fryzur. Chętnym układano fryzury oraz wykonywano makijaż i manicure.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.
Elżbieta Biernat
Oliwia Grandecka mieszka w Zielonej Górze. W niedzielę 27 października skończy 6 lat. Dziewczynka choruje na białaczkę, Marzy o tym aby na urodziny dostać jak najwięcej kartek z życzeniami.
Postanowiliśmy przyłączyć się do akcji "Kartka do Oliwii" wysyłajac zarówno kartki zakupione jak również własnoręcznie wykonane. Mamy nadzieję że wywołają one uśmiech na buzi małej Oliwii.
Inicjatorkami akcji w naszej szkole były panie - Beata Zelik i Elzbieta Biernat
Elżbieta Biernat
W dniu 16.10.2013r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka, którą zorganizowali i prowadzili uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim. O godz. 16 stawili się chętni do zabawy uczniowie. Dziewczęta zadbały o modny, dyskotekowy strój i makijaż. Przybyli na imprezę świetnie się bawili w rytm ulubionej muzyki. Na zakończenie wszyscy stwierdzili, że Samorząd powinien organizować więcej takich imprez. To najlepszy sposób na nudę i integrację społeczności szkolnej.
Justyna Sitek
Dnia 14 października 2013 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz rodzice. Występ przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Krystyny Manthoff. Prezentowali się wspaniale, ponieważ tego dnia wszyscy byli ubrani odświętnie. Najpierw na scenie pojawiły się "ufoludki - te role odegrały Agata Sadrakuła i Małgorzata Szewc. Później odbyła się humorystyczna lekcja wychowawcza w której wielki aplauz wzbudziła rola nauczycielki (Joanna Majdańska). Inni popisali się swoim kunsztem recytatorskim, a uczennice - Ola Figacz i Diana Banasiak zaprezentowały się w tańcu młodzieżowym. Na zakończenie uczniowie dedykowali swoim nauczycielom piosenkę oraz wręczyli symboliczne kwiaty. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor -Małgorzata Mierzwa która Nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły złożyła serdeczne życzenia i wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi.
Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej stmosferze.
Krystyna Mantchoff
Dnia 9 października 2013 roku o godz. 9.00 odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia klasy I . W tym ważnym wydarzeniu towarzyszyli pierwszoklasistom rodzice, dyrektor szkoły p. Małgorzata Mierzwa, wychowawca klasy I p. Anna Tymuła oraz zaproszeni goście: dyrektor Przedszkola nr 8 w Tarnobrzegu p. Grażyna Baran, pedagog szkolny p. Justyna Sitek oraz przedstawiciele uczniów klas starszych. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Małgorzata Mierzwa, serdecznie witając pierwszoklasistów oraz przybyłych gości. Następnie uczniowie klasy I zaprezentowali się w krótkiej części artystycznej pt.„Idę do szkoły”, przygotowanej pod kierunkiem wychowawcy. Słowami okolicznościowych wierszy i piosenek poinformowali zgromadzonych, że znają prawa i obowiązki ucznia, kochają swoją Ojczyznę oraz wiedzą jak powinien zachowywać się każdy Polak. Uroczystość prowadziła uczennica klasy V Martyna Kokoszka.
Po nagrodzonej głośnymi brawami inscenizacji nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia.
Następnie dzieci otrzymały dyplomy i zostały serdecznie powitane przez p. dyrektor Małgorzatę Mierzwa, w gronie uczniów naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości życzenia jak najlepszych wyników w nauce i zachowaniu złożyła uczniom wychowawczyni oraz p Grażyna Baran, która przekazała również dzieciom w imieniu przedszkolaków woreczek ze słodyczami.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości wszyscy zostali zaproszeni
na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Anna Tymuła
We wrześniu 2013r. odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przygotowali wcześniej plakaty wyborcze, w przededniu wyborów osobiście zaprezentowali się wszystkim uczniom w szkole. Opiekunowie SU p. Justyna Sitek i p. Artur Szczyrba przygotowali karty wyborcze z listą kandydatów. Lokal wyborczy mieścił się w auli szkoły. Każdy uczeń i pracownik szkoły miał możliwość oddania swojego głosu na kandydata, którego popierał. Wszyscy podeszli do sprawy bardzo poważnie i oddali głos na swojego faworyta. Później nadszedł czas, aby przeliczyć głosy. Liczenie przebiegało dosyć sprawie. Łącznie oddano 96 głosów. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Diana Banasiak z klasy VI. W pracy na rzecz szkoły wspierać ją będą: Natalia Szkutnik kl. VI, Weronika Kopeć kl. V, Patryk Komada kl. V, Mikołaj Kosowski kl. IV.
Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w wyborach, a nowemu samorządowi życzymy owocnej pracy.
Justyna Sitek
W dniu 4 października 2013r. odbyła się Ogólnopolska Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności. Nasi uczniowie postanowili włączyć się w tę akcję i ochoczo wcielili się w rolę wolontariuszy. Gosia Szewc, Patryk Komada, Kuba Komada, Justynka Cieślak i Natalka Szkutnik dzielnie kwestowali przez cały dzień w Delikatesach Centrum. Zachęcali przybywających do sklepu, by dokonując zakupów, wzięli jedno opakowanie więcej i przeznaczyli je dla potrzebujących dzieci. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem kupujących, którzy dokładali do koszyka mąkę, cukier, olej, słodycze, konserwy, makarony. Wolontariusze za okazane serce odwdzięczali się promiennym uśmiechem. Wszystkie zebrane produkty trafią do potrzebujących pomocy rodzin. Za okazane serce uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnobrzegu serdecznie dziękują darczyńcom.
Opiekę nad wolontariuszami sprawowali nauczyciele: Iwona Sądel, Artur Szczyrba i Justyna Sitek.
Oto wyniki naszej pracy:
Makaron – 12,5 kg
Mąka – 9 kg
Cukier – 15 kg
Ryż – 3,6 kg
Olej – 9 l
Kasza – 2 kg
Herbata – 0,7 kg
Dżem – 4 kg
Sok – 10 l
Słodycze – 1,8 kg
Zupy w proszku – 0,4 kg
Pasztety – 1,6 kg
Konserwy rybne – 1,5 kg
Konserwy mięsne – 1.8 kg
Masło 0,4 kg
Margaryna 0,25 kg
Justyna Sitek
27 września 2013r. uczniowie klas IV- VI spotkali się z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w Rozwadowie. Spotkanie miało na celu promowanie zasad bezpiecznego korzystania z kolei. Bardzo często na przejazdach kolejowych zdarzają się wypadki w których ginie wiele osób. Podczas spotkania zaprezentowano uczniom filmy mające uświadomić o niebezpieczeństwie jakie niosą za sobą bezmyślne zabawy na torowiskach, bądź nieuwaga przechodniów i kierowców na przejazdach. Zaprezentowano filmy będące przestrogą przed różnymi zachowaniami ryzykownymi.
Funkcjonariusze przedstawili również zadania i funkcjonowanie Służby Ochrony Kolei, wymogi jakie należy spełnić starając się o pracę w SOK.
Uczniowie z uwagą słuchali, oglądali filmy i prezentacje oraz zadawali pytania. Szczególnie zainteresowani byli prezentacją szkoleń podnoszących sprawność fizyczną osób pracujących w Ochronie Kolei oraz szkoleniami psów wykorzystywanych w patrolach SOK.
Dziękujemy funkcjonariuszom SOK z Rozwadowa za spotkanie.
Elżbieta Biernat
Powered by aSc EduPage