• Zielona szkoła

• W dniach 10-14 czerwca 2019r., grupa 34 uczniów naszej szkoły przebywała na letnim wypoczynku w Międzybrodziu Bialskim k. Żywca. Dzieci poznawały uroki Beskidu Żywieckiego oraz Szczyrku, Wisły i Żywca. Zdobyły szczyty góry ,,Żar" oraz ,,Magurki Bielskiej". W Żywcu zwiedziły Pałac Habsburgów wraz z otaczającym go parkiem i zabytkową starówkę z pięknym rynkiem.W Wiśle zobaczyły miejsce w którym Biała i Czarna Wisełka łączą się i dają początek naszej królowej rzek-Wiśle. Spore zainteresowanie wzbudziła skocznia narciarska im.Adama Małysza. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Szczyrk, a w nim Centralny Ośrodek Sportowy. Schronienia przed panującymi upałami szukaliśmy w Parku Wodnym w Istebnej. Wieczory młodzież spędzała na grach i zabawach ruchowych. Ostatniego dnia pobytu odwiedziliśmy Park Rozrywki i Miniatur w Inwałdzie. Po obejrzeniu miniatur słynnych budowli, dzieci oddały się zabawie w tamtejszym parku zabaw. Zmęczeni upałem i szaloną zabawą udaliśmy się w drogę powrotną, snując plany na kolejny wyjazd.

• Sukcesy naszych uczniów

• Z przyjemnością informujemy, że ucznowie naszej szkoły mają na swoim koncie liczne sukcesy.

W XIII edycji miejskiego konkursu literackiego "Życie bajką pisane", w którym należało napisać wierszowaną bajkę zawierającą morał przekonujący o szczególnym znaczeniu prawdy, Alicja Wryk z klasy VI zajęła I miejsce, natomiast Marta Bieniek z klasy VI zdobyła wyróżnienie.

Prezentacja multimedialna przygotowana przez  Oskara Paściaka z klasy V została wyróżniona w Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym "Ginące zawody i zawody przyszłości".

6 czerwca 2019 r. w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej  w Rzeszowie wręczono nagrody laureatom i opiekunom XII edycji konkursu  dla uczniów szkół podstawowych  i gimnazjów „Namaluj historię dziadków”. Cieszy fakt, że Malwina Bieniek z klasy V zdobyła w nim wyróżnienie.

• Dzień Dziecka

• W piątek 31 maja z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas IV, V, VI i VIII wraz z wychowawcami uczestniczyli w pikniku w Aktywnym Parku Rozrywki "Stawik", na naszym osiedlu. Było pieczenie kiełbasek, gra w siatkówkę plażową. Jedni korzystali z placu zabaw lub urządzeń do ćwiczeń, inni miło spędzali czas na rozmowach. Dzień minął nam bardzo miło.

• "Pierwszy krok do orientu"

• W środę 5 czerwca w filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu uczniowie klas VI, VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu z panem Leszkiem Szczasnym - podróżnikiem, autorem książki "Świat na wyciągnięcie ręki".

Spotkanie z czytelnikami "Pierwszy krok do orientu" poświęcone było podróży do  Turcji. Podróżnik przedstawił wiele ciekawych miejsc oraz życie codzienne Turków żyjących zarówno w wielkich miastach, jak i w zapomnianej wsi. Opowiadał  o zwyczajach meczetowych i narodowych, o kulcie Ataturka, a także o znaczących różnicach w mentalności pomiędzy Turcją a Europą. Barwna opowieść uzupełniona pokazem slajdów sprawiła że mogliśmy poznać kulturę orientalną. W niejednej głowie pewnie zaświtała myśl, aby tak jak pan Leszek podróżować po świecie.

• Wojewódzki Turniej Wiedzy Pożarniczej

• Uczeń klasy VI - Adrian Kozioł po zwycięstwie w eliminacjach powiatowych 21. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  reprezentował naszą szkołę i powiat Tarnobrzeg w eliminacjach wojewódzkich które odbyły się w piątek 17 maja w Roźwienicy (powiat jarosławski). Cieszymy się że mieliśmy naszego reprezentanta na szczeblu wojewódzkim i życzymy Adrianowi sukcesów podczas następnych edycji turnieju.