• Profil szkoły

•

Jesteśmy małą osiedlową szkołą, którą cechuje rodzinny charakter oraz aktywne uczestnictwo w życiu środowiska, indywidualne podejście do uczniów, partnerskie relacje między nauczycielami, uczniami i rodzicami. Szkoła posiada własny ceremoniał szkolny, związany z uroczystościami rozpoczęcia roku szkolnego, pasowania na ucznia, Święta Patrona Szkoły, powitania wiosny, Dnia Dziecka, pożegnania klas VI, zakończenia roku szkolnego, świąt państwowych i miejskich. Organizujemy liczne imprezy okolicznościowe, akcje charytatywne, wieczorki, wigilie integrujące szkołę ze środowiskiem.

Organizujemy również przedstawienia teatralne, jasełka, andrzejki, dyskoteki, zabawy karnawałowe. Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną w Tarnobrzegu, Policją, Strażą Miejską, Domem Opieki Społecznej i Domami Dziecka w Tarnobrzegu, Skopaniu i Stalowej Woli, biblioteką miejską i osiedlową, przedszkolami oraz z Tarnobrzeskim Domem Kultury i Środowiskowym Domem Kultury, Sądem Rodzinnym w Tarnobrzegu i parafią. Współpraca ta polega na organizowaniu pogadanek, spotkań, występów, akcji profilaktycznych i charytatywnych. W naszej szkole działają następujące organizacje: ORU, LOP, PCK, SKS.

Uczestniczymy w programach unijnych i ministerialnych:

• „Mleko w szkole”,
          • „Owoce w szkole”,
          • „Program Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia drogą do wiedzy”,
          • „Radosna szkoła” – miejsce zabaw i plac zabaw w szkole,
          • „Szkoła bezpieczna i przyjazna”,
          • „Polubić siebie, polubić szkołę”.

Posiadamy certyfikaty:

• "Szkoła z klasą"
          •  „Szkoła promująca zdrowie”,
          •  „Uczeń z klasą”,

Włączamy się w kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

19 maja 2010 roku woda zalała naszą szkołę. Od 25 maja 2010 roku rozpoczęliśmy naukę w Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu, gdzie gościliśmy w tym trudnym dla nas okresie. Klasa VI pożegnała się ze szkołą w nietypowych warunkach.

Od 1 września 2010 pracujemy w naszej szkole. Obecnie  szkoła jest odnowiona i kolorowa. Posiadamy nowe meble, ławki i krzesełka. Nasza szkoła posiada 2 tablice interaktywne, jedną w pracownikomputerowej  drugą w sali dla klas I-III, którą otrzymaliśmy po koncercie charytatywnym „Gramy dla ósemki”, którego pomysłodawcą i organizatorem był pan Jan Chmielowiec. Koncert odbył się 18 czerwca 2011 roku na  placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy pomogli nam w tych ciężkich chwilach.

Organizujemy pikniki rodzinne połączone z Dniem Dziecka.